Нов дизајн топла продажба на абажур за куќа и канцеларија

Краток опис:

Како дел од внатрешната декорација, абажурите можат да послужат како доработка

Комбинацијата на различни стилови и внатрешна декорација може да донесе единствена атмосфера и стил во собата.

Изборот на соодветен стил на абажур и комбинација на декорација е важен фактор за создавање идеална сцена за внатрешно осветлување


Детали за производот

Нашата фабрика

Ознаки на производи

Топло и удобно:

Абажур од ткаенина е најчестиот материјал за абажур, со мека и природна текстура, погоден за создавање топла и удобна атмосфера.Предноста на абажурот од ткаенина е што може да избере различни бои, дезени и текстури според вашите преференции и потреби, а исто така е релативно лесен за чистење.Освен тоа, ткаенините абажури можат ефикасно да ја блокираат сијалицата, правејќи ја светлината помека и избегнувајќи директен контакт со очите.Недостаток е што платниот абажур не е многу отпорен на абење и е склон на дамки и прашина, што бара редовно чистење и одржување.Абажур од ткаенина е погоден за создавање топла атмосфера во простори како што се спални соби, дневни соби и простории за учење.

未标题-5_1

Информација за продуктот

Име на производ: Абажур од ткаенина
Горен дијаметар: 25 см
Коси висина:
20 см
Понизок дијаметар:
30см
Топ метална боја:
Сребрена
Квалитет на материјал: Плетенка+ПВЦ
Тежина: 170 гр
Начин на пакување:
Цртан
Стил: Класичен стил
Водечко време: 1-7 дена за стока на залиха;10-15 дена за масовно производство

Видео

Дознајте повеќе за производите на QINGCHANG

Луѓето исто така прашуваат


 • Претходно:
 • Следно:

 • https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја