OSALADI замена за сенка за печурки Пластична сенка за светилка Мала пластична обвивка за светилка за пластична светилка за под, привезок и столна ламба Геометриска купола во облик на сенка

Краток опис:

Пластичниот абажур, модерен и практичен додаток за осветлување, додава нови елементи во домашното осветлување со својот елегантен дизајн и висококвалитетни материјали.Со својот заоблен изглед и разновидните избори на бои, без разлика дали се работи за модерен минималистички стил или рурален стил, може совршено да го интегрира и подобри визуелниот ефект на просторот.Издржливоста и безбедноста на пластичните абажури се исто така една од причините за нивната популарност.Направен од висококвалитетни пластични материјали, има одлична издржливост и отпорност на топлина, а не е склон на стареење и деформации.Во исто време, исто така, може да спречи нарушување на светилките од прашина и штетни материи, со што ефикасно го продолжува работниот век на светилките.Покрај тоа, инсталацијата и одржувањето на пластичните абажури се исто така многу едноставни.Општо земено, усвојува прилепување на дизајнот, што е погодно и брзо за инсталирање на светилката.Во исто време, неговото чистење и одржување се исто така многу едноставни, само избришете го со влажна крпа за да го вратите неговиот нов сјај.Накратко, пластичните абажури станаа незаменлив дел од модерното осветлување на домот поради нивниот елегантен дизајн, висококвалитетни материјали и безбедни и издржливи карактеристики.Тој носи мека и удобна светлина во нашите животи, правејќи го секој агол полн со топлина и виталност.Ајде заедно да уживаме во убавината што ја носат пластичните абажури!


Детали за производот

Нашата фабрика

Ознаки на производи

Топло и удобно:

Пластичните абажури станаа идеален избор за модерни домови поради нивните повеќекратни предности.Прво, изработен е од висококвалитетен пластичен материјал, кој е лесен и лесен за инсталирање.Во исто време, има карактеристики како што се прашина, влага и отпорност на инсекти, ефикасно заштитувајќи ги телата за осветлување.Второ, пластичниот абажур може да емитува мека и удобна светлина, правејќи го целиот простор исполнет со топла атмосфера.Покрај тоа, може ефикасно да ја намали стимулацијата на силна светлина, да ги заштити очите и да ја подобри визуелната удобност.Конечно, дизајнот на пластичните абажури е разновиден и може да се прилагоди на различни стилови на домот, додавајќи светла декорација во домот.Накратко, пластичните абажури се и практични и естетски пријатни, што ги прави идеален избор за подобрување на квалитетот на домот.

2

Информација за продуктот

Име на производ: Абажур од печурки
Горен дијаметар:  
Висина:
 
Понизок дијаметар:
 
Квалитет на материјал: Пластичен цемент
Тежина:  
Начин на пакување:
Цртан
Стил: Класичен стил
Водечко време: 1-7 дена за стока на залиха;10-15 дена за масовно производство

Видео

Дознајте повеќе за производите на QINGCHANG

Луѓето исто така прашуваат


 • Претходно:
 • Следно:

 • https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја