Завршница од стаклена топка, нов дизајн со висок квалитет на шарена шема |КИНГЧАГН

Краток опис:

Висококвалитетен финиал од стаклена топка со конкурентна цена.

Финалето од стаклена топкави дава совршен процес на површинска обработка, одржувајте ја транспарентноста и светлата.

Користете ја оваа декорација со уникатна форма стаклена завршна капа за вашата светилка, направете ја вашата светилка посовршена.

Конец 1/4-27 и погоден за харфа со светилка со која било големина.

Финален производвисина: 1,5 инчи, конечен дијаметар: 1,18 инчи.

 


 • Број на модел:F0037
 • Примероци:1,50 долари/парче |1 парче (мин. нарачка)
 • Прилагодено пакување:мин.Нарачка: 1000 Парчиња
 • Детали за производот

  Нашата фабрика

  Ознаки на производи

  Издржливи и убави:

  Ова стакло за лампи е дизајнирано за украсна светилка во вашиот дом.Може да се користи за замена на скршени или изгубени завршетоци на светилката, погодни за различни стандардни харфа и сенка на светилки.

  Висок квалитет

  Врвовите од светилката се тешки и цврсти, со фино исечени и стаклени топчести завршници, и висококвалитетна деликатна изработка на основата, кои се многу убави завршетоци со кристално фацетирани за секоја светилка, тие ќе вдахнат нов живот во вашата стара светилка.

  Лесна за употреба стаклена топказавршетоци за светилкии инсталирајте на светилка харфа, може да се користи со абажур на многу различни големини стандардни светилки.

  Висококвалитетен материјал, совршен дизајн, пробајте.

  Го чекаме вашиот контакт во секое време и го прифаќаме секое прилагодено барање што го сакате.

  https://www.lightpart-suppliers.com/glass-ball-finial-new-design-high-quality-stripe-pattern-qingchagn-product/

  Информација за продуктот

  Трговија на големо со фабрички ротирачки ленти кристално топче за завршна ламба

  Име на производ: нов фантастичен дизајн Пупка од роза проѕирна кристална вентилаторска светилка столна светилка за влечење делови хардвер-КИНГЧАНГ
  Димензија: 32 x 47 mm
  Материјал: Кристал + Месинг
  Бруто тежина: 63,5 гр
  Допрено: 1/4-27
  Боја: Никел
  Стил: Елегантен
  Начин на инсталација: 1.Исклучете ја светилката и извадете ја старата завршница со вртење спротивно од стрелките на часовникот.2.Ставете го абажурот над навојната нишка на харфата на светилката и прицврстете ја завршницата со вртење во насока на стрелките на часовникот.
  Предложете употреба: Идеална замена на завршетоците на светилката, погодна за светилка за работна маса и подна светилка итн.
  Водечко време: 1-7 дена за стока на залиха;10-15 дена за масовно производство

  Видео

  Дознајте повеќе за производите на QINGCHANG


 • Претходно:
 • Следно:

 • https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја